Přejeme Vám krásné léto bez nesnází ;o)

a 1. září na viděnou.

Jan Mikeš a celý kolektiv MŠ a ZŠ Dobrnice.

WocaBee

Ve čtvrtek 25. června proběhlo přímo u nás ve škole slavnostní předání ocenění našim šikovným čtvrťákům za vítězství v celostátním kole jarní soutěže WocaBee
Ceny žákům předával přímo tvůrce aplikace Ing Michal Ošvát, pan starosta obce Leština u Světlé Ing. Karel Krajíček a místostarosta města Světlá nad Sázavou pan Josef Hnik.
Ještě jednou velké poděkování Natálce, Marušce, Míšovi a paní učitelce Růžence.


KONEC ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020Úterý 23. června

Odevzdání učebnic a příprava školy na příští školní rok. 
Dokončíme práci v jednotlivých předmětech.

Středa 24. června

Cyklovýlet
Ráno sraz mezi 7.50 - 8.oo u MŠ. S sebou seřízené a vybavené kolo, cyklistickou přilbu, svačinu a pití, pro jistotu pláštěnku, drobné kapesné na limču...
Návrat na oběd k MŠ, Mezi 12-13 hodinou rozchod domů. (Družina může odjet na odpoledne do budovy ZŠ).
Cíl Číhošť - zkratkou ;o)

Čtvrtek 25. června

Dokončení školního roku, případné doodevzdání učebnic, úklid třídy a příprava na: 
Slavnostní předání cen čtvrťákům za vítězství v soutěži WocaBee (po desáté hodině).


Pátek 26. června

Předání vysvědčení a dalších ocenění od 7.15 v budově základní školy. Přibližně v 8.00 odchod na prázdniny ;o)

Krásné léto!

Aktuální aktuality

Na stránce aktuální informace by již měli být konečné informace k pokračování školní a školkové docházky.
Stránka rozvrh s informacemi, kdy bude jaký předmět, je již aktuální.

Anglický jazyk

Ještě větší, ba převeliká gratulace našim čtvrťákům, kteří dokázali vyhrát i celostátní kolo soutěže na WocaBee. Ze 25.323 žáků základních a středních škol z celé republiky jste dokázali zvítězit. G R A T U L A C E !
Děkujeme Vám za skvělou reprezentaci naší školy.


Aktuální info

Aktuální informace k obnovení provozu školy a školky jsou k dispozici na stránce aktuální informace. Je možné, že se některé body upřesní či změní dle situace v ČR, popřípadě dle nařízení vlády ČR a pokynů MŠMT. 
Nově je zde ke stažení formulář čestného prohlášení.

Anglický jazyk

Veliká gratulace našim čtvrťákům, kteří dokázali vyhrát krajské kolo soutěže na WocaBee. Ať Vám píle vydrží i v celostátním kole. Jste jedničky ;o)


Návrat k vyučování

Dobrý den,
každý žák má v učebně (od 5. 5. 9.oo hodin) připravený formulář pro rodiče k aktuálnímu návratu žáků prvních stupňů do škol. Prosím Vás o jeho vyplnění, abychom mohli připravit fungování základní školy.
Děkuji
Jan Mikeš

Pro zajímavost - soubor s podmínkami zajištění výuky je možno stáhnout ze stránek MŠMT zde

Zápis MŠ

Zápis do MŠ se uskuteční od 1. 5. do 15. 5. 2020 distanční formou. Podrobnosti zde.

Státní svátky

Ve dnech 10. 4. Velký pátek a 13. 4. Velikonoční pondělí výuka nebude probíhat - sledujte změny v rozvrhu.

Placení obědů za březen proběhne až s případnou další platbou za obědy (nejpozději však do konce června - uvidíme dle aktuální situace)

Zápis do ZŠ

Informace k zápisu do základní školy naleznete zde na stránce zápis.

Pokračování výuky

Výuka bude pokračovat domácím studiem. Veškeré informace a zadání najdete v novém oddělení webu AKTUÁLNÍ INFORMACE, které budeme průběžně doplňovat. Jednotlivé ročníky tady mají pro přehlednost každý svou podstránku. Nebude to asi úplně jednoduché, ale věřím, že vše zvládneme.
Jan Mikeš

Předškoláci

Moc Vás děti zdravíme,
myslíme na Vás a posíláme cvičení s paní učitelkou Monikou zde - na youtube

Zdraví celý team MŠ

Předškoláci

Rodiče předškoláků si dne 18.3.2020 vyzvednou balíček pro své děti u schránky v MŠ. Rodičům ještě zavoláme jak pracovat s dětmi v době karantény.
Balíček obsahuje: malý sešit omalovánka, velký sešit omalovánka, pracovní sešit, pexeso, pastelky, dárek - skládačka

Omezení provozu MŠ

Dne 12. 3. 2020 po dohodě se zřizovatelem vyhlašuji omezení provozu mateřské školy. Budova MŠ a školní jídelna budou do odvolání uzavřeny. 
Jan Mikeš

Mimořádné opatření

Dne 12. 3. 2020 vláda ČR vyhlašuje nouzový stav, čímž mimo jiné zakazuje osobní přítomnost žáků ve výuce od 11. 3. 2020 do odvolání.
Z tohoto důvodu zůstane základní škola a školní družina uzavřena do odvolání. 
Dále ministerstvo školství v návaznosti na tento dokument důrazně doporučuje zvážit omezení provozu mateřských škol. Rozhodnutí o případném omezení provozu MŠ zvažuji.
Dále Česká správa sociálního zabezpečení na svých stránkách informuje o možnosti čerpání ošetřovného pro děti do 10 let.
Tiskopis žádosti o ošetřovné potvrzuje škola, bude k dispozici na vyžádání u ředitele školy.
Jan Mikeš

Jarní prázdniny

V týdnu od 9. března proběhnou jarní prázdniny. Budovy školy i školky budou v tomto týdnu uzavřeny. V budově MŠ bude probíhat rekonstrukce vytápění. 

Lesní pedagogika

Ve spolupráci s Královskou stezkou realizujeme ve čtvrtek 5. března dopolední výuku lesní pedagogiky v chraňbožských lesích. Nejprve se sejdeme ve škole dle rozvrhu, do 8.45 se normálně učíme, poté odcházíme do lesa. Vrátíme se na oběd. S sebou svačinu, pití, pláštěnku a penál. Teplé oblečení a pevné boty. 

Bruslení

úterý 11. února jedeme bruslit do Světlé nad Sázavou. Sraz v 7.15 na nádraží v Leštině (odjezd 7.24 hod). Nejprve navštívíme městskou knihovnu, kde se i nasvačíme a od 9.00 do 10.30 budeme bruslit. Návrat do MŠ na oběd.
S sebou teplé oblečení na bruslení, (případně věci na převlečení), bruslepovinnou helmu (může být i cyklo), povinně rukavice,  svačinu, pití a drobné kapesné. Vybíráme 30,- Kč.

Hodně štěstí v novém roce 2020

Děkujeme všem rodičům a přátelům školy za vydařený rok 2019 a přejeme vše nejlepší do roku nového ;o)Vánoční setkání

Poslední pátek před vánočními prázdninami jsme se již tradičně sešli ve škole vyladit vánoční náladu při vyrábění, koledách a tradicích. Děkuji pedagogickému sboru a dětem za přípravu a všem rodičům za hojnou a milou účast. 
Veselé Vánoce.

Bruslení

úterý 10. prosince jedeme bruslit do Světlé nad Sázavou. Sraz v 6.45 na nádraží v Leštině (odjezd 6.54 hod). Nejprve navštívíme městskou knihovnu, kde se i nasvačíme a od 9.00 do 10.30 budeme bruslit. Návrat do MŠ na oběd.
S sebou teplé oblečení na bruslení, (případně věci na převlečení), bruslepovinnou helmu (může být i cyklo), povinně rukavice,  svačinu, pití a drobné kapesné. Vybíráme 30,- Kč.

Návštěva Svatého Mikuláše

Ve čtvrtek dopoledne jsme spěchali do školky na mikulášskou nadílku. Nakonec dorazil i čert ;o) aby společně s Mikulášem rozdali všechny dárky.

Zvířátka ve škole

V úterý 3. 12. nás  navštívil ve škole pán s autem plným zvířat. Společně s dětmi ze školky jsme přímo ve třídě měli možnost pozorovat dravé ptáky, čápa, volavku a nakonec jsme si pohladili i jezevce. Nakonec jsme pak společně cestovali autobusem na oběd.

Rodičovské schůzky

Rodičovské schůzky ZŠ se uskuteční ve středu 27. listopadu od 16.16 hodin v budově školy. Setkání rodičů MŠ bude tentýž den od 15.oo hodin v MŠ.

Vítání občánků

Žáci, kteří vystupují na vítání občánků půjdou s paní učitelkou před jednou hodinou z družiny na OÚ. Rozchod dle toho, jak rodiče uvedli do notýsků. Vystupujícím žáčkům děkujeme ;o)

Bruslení

V pondělí 4. listopadu jedeme bruslit do Světlé nad Sázavou. Sraz v 6.45 na nádraží v Leštině (odjezd 6.54 hod). Nejprve navštívíme městskou knihovnu, kde se i nasvačíme a od 9.00 do 10.30 budeme bruslit. Návrat do MŠ na oběd.
S sebou teplé oblečení na bruslení, (případně věci na převlečení), brusle, povinnou helmu (může být i cyklo), povinně rukavice,  svačinu, pití a drobné kapesné. Vybíráme 20,- Kč.

Podzimní prázdniny

V pondělí 28. října nás čeká státní svátek, následující dny úterý a středa pak podzimní prázdniny. V těchto dnech bude škola uzavřena. Ve čtvrtek a pátek probíhá výuka dle rozvrhu.

Čtyřlístek

Ve středu 16. října jsme cestovali do Světlé nad Sázavou do městské knihovny a hlavně na divadelní představení s hlavními hrdiny oblíbených příběhů o Čtyřlístku.

Autorské čtení

Ve čtvrtek 26. září pojedeme do městské knihovny ve Světlé nad Sázavou, kde nás čeká autorské čtení spisovatelky Ester Staré. S sebou svačinu, pití a drobné kapesné. Sraz v 6.45 na nádraží v Leštině (odjezd v 6.54 hod), návrat na oběd. 

Dopravní výchova

Dnes 24. 9. jsme absolvovali blok dopravní výchovy pod vedením pana Nováka z MP Světlá nad Sázavou. Děkujeme za zajímavou přednášku. 

Začátek školního roku

Školní rok začíná v pondělí 2. září.

Sejdeme se v 7.05 ve školní budově. Ve škole nás čeká přivítání prvňáčků a nějaké ty organizační záležitosti, končit budeme asi po osmé hodině.

V úterý je již trošku vyučovací den, tedy od 7.05 do 11.40 a další dny dle rozvrhu.

Obědy ve školní jídelně budou připraveny od úterý 3. 9.

Stejně tak je připravena i mateřská školka (samozřejmě včetně stravování již od pondělí)

Hezký konec léta

Placení stravného

Obědy je možné platit převodem z účtu. Částku převeďte na účet u Fio banky – 8070990026/2010. Do zprávy pro příjemce uveďte vaše jméno
Platbu převeďte na účet nejpozději 10tý den v měsíci! 

I nadále platí možnost placení paní Kozlíkové v hotovosti a to v časech 7.oo-8.oo a 12.3o-14.oo. Z hygienických důvodů prosím o jejich dodržování; taktéž do 10tého dne v měsíci.


Školní jídelna

Pokud Vás zajímá co bude dnes dobrého, podívejte se na jídelní lístek (zde na stránce vlevo, oddělení školní jídelna) nebo přímo zde.

Projekty

Stejně jako v loňském roce i letos je naše škola zapojena do projektů Mléko do škol a Ovoce do škol

V tomto školním roce probíhá druhá část realizace projektu Dotace 2018, který je spolufinancován Evropskou unií.
 
 
Mateřská škola a Základní škola Dobrnice okres Havlíčkův Brod

Kontaktní údaje:
Mateřská škola a Základní škola Dobrnice okres Havlíčkův Brod
Dobrnice 34
584 01 Ledeč nad Sázavou
 
 IČ:   70 99 00 26
 web:   www.zsdobrnice.cz
 e-mail:   zs@zsdobrnice.cz , ms@zsdobrnice.cz
 tel. zš:   +420 775 569 552
 tel. mš:   +420 774 720 552
 REDIZO:    600086518
 DS:  ID datové schránky
   97ekm7i
 
zřizovatel : Obec Leština u Světlé -  www.lestinausvetle.cz
číslo účtu u Fio banky: 570990026/2010
číslo účtu pro placení stravného u Fio banky – 8070990026/2010

lidé:
ředitel školy: Mgr. Jan Mikeš
vyučující ZŠ: Mgr. Růžena Pavelková, Mgr. Klára Petrovičová, Veronika Klementová
vyučující MŠ: Zuzana Rutová, Monika Vondrová (Mgr. Petra Sobotková - RD)
nepedagogičtí pracovníci: Ivanka Kozlíková, Dana Kopecká, Markéta Piskačová

školní budovy:
Základní škola - Dobrnice 34
Mateřská škola - Leština u Světlé 83

IZO částí:
MŠ - 107580616
ZŠ - 102006041
ŠD - 117000094
ŠJ - 102778086

pověřenec pro ochranu osobních údajů:
Ing. Marcela Syrová
e-mail: marcela.syrova@sms-sluzby.cz
tel.:       +420 731 679 333

V současné době realizujeme projekt Dotace 2018 


I v tomto školním roce jsme součástí projektů:
 


tvorba webu - Jan Mikeš & Google Apps for Education
 
Podřízené stránky (1): aktuální informace