úvodní strana‎ > ‎

aktuální informace

Informace k distanční výuce
informace budeme průběžně doplňovat

Na základě nařízení Vlády ČR, dokumentu "informace k provozu škol a školských zařízení od 18. listopadu 2020" a upřesnění některých opatření ministerstvy zdravotnictví a školství jsem rozhodl, že od středy 18. 11. 2020 se vrátí všichni žáci naší školy k prezenční výuce.

Výuka bude pokračovat dle rozvrhu, každý den od 7.05 hodin.
Včetně stravování ve školní jídelně a odpolední družiny.

Upozorňuji na povinnost nosit roušku po celou dobu pobytu ve škole či družině - prosím tedy rodiče o dostatečnou zásobu. Během pobytu ve škole budeme dbát přísnějších hygienických pravidel.
Taktéž žádám rodiče o zodpovědný přístup k zdravotnímu stavu dětí - v případě výskytu zdravotních problémů zvažte pobyt žáků doma.
Jan Mikeš
13. 11. 2020

-------
Dne 18. 11. - středa - by se měli vrátit do školy žáci první, druhé  a v našem případě i třetí třídy. V těchto dnech jednáme i o případném současném návratu čtvrťáků a páťáků, kteří by jinak museli pokračovat distančně. Uvidíme, co ještě upřesní vláda. Doufám, že zde budu moci v pátek napsat konečné stanovisko, jak to u nás bude od středy probíhat.
----
podle nařízení vlády z 12. 10. bude základní škola a školní družina uzavřena od středy 14. 10. do 18. 11. 2020
Upozorňuji, že úpravou školského zákona (v aktuálním znění) je nyní distanční výuka pro žáky povinná.
----
ŠKOLA:
- od středy 14. do pátku 16. budeme testovat provoz distanční výuky, 1. a 2. třída mají zatím jenom "klasické" domácí úkoly, 3.-5. třída se vrátí k videohovorům, tak jak byli zvyklí na jaře. Rozvrh zde - pozor, začínáme již ve středu 14. října

- od pondělí 19. 10. stanovíme pevný rozvrh vyučování pro každý ročník pomocí videosetkání - bude upřesněn na stránce rozvrh

- pokud budete mít problém s přihlášením do google učebny a k videohovorům napište mi sms, obnovím vám heslo (na 12345678). Jména zůstávají stejná: z.prijmení+prvniPismenoZJména@zsdobrnice.cz (např. Jan Mikeš= z.mikesj@zsdobrnice.cz, Růžena Pavelková= z.pavelkovar@zsdobrnice.cz)

ŠKOLKA:
- provozní doba i ostatní důležité časy zůstávají tak, jako po celý rok
- mimo MŠ (příchod a odchod) děti a rodiče dodržují platná nařízení vlády ČR.
- děti a vyučující se v MŠ pohybují bez roušek, budeme dbát na zvýšenou hygienu, rodiče prosím s rouškou a pokud možno v co nejmenší míře (co se týče pohybu po budově MŠ)
- pokud by některé dítě vykazovalo známky nákazy, ponechejte ho prosím doma - NEMŮŽE BÝT PŘIJATO DO PROGRAMU MŠ!.

Na stránce rozvrh najdete "vysílací" časy k jednotlivým třídám a předmětům.

Hodnocení:
V učebně zmizely jedničky ;o) Za Vaši vypracovanou odpověď zde nedostáváte známky (1-5), ale body - čím více bodů, tím lépe. U každé práce máte vždy napsáno, kolik je možné získat bodů a kdo má všechny, může si udělit jedničku, klidně s hvězdičkou ;o)

Na stránkách jednotlivých ročníků (níže nebo vlevo) najdete konkrétní úkoly pro celý nadcházející týden. Postupujte podle Vašich možností, práci si naplánujte - nezapomínejte ani na zdravý spánek a dostatek pohybu.

Matýskova matematika
Ke každé straně ve velkém Matýskovy  najdete výuková videa s vysvětlením příkladů na této internetové stránce: www.matyskova-matematika.cz
Pokud si děti nebudou vědět rady najdou zde vysvětlení a ukázky.
Živá abeceda
Stejně jako Matýsek funguje pro prvňáky živá abeceda na tomto odkazu: nns.cz/amos/ziva-abeceda/

Angličtina
odkaz na WocaBee

Postřehy z domácí výuky:
Stanovte dětem "zvonění" jako ve škole - předem se domluvte od kolika do kolika budou pracovat na jednotlivých předmětech (vytvořte si vlastní rozvrh).
Některá cvičení v matematice (pokud vidíte, že tomu děti rozumí) můžete projít pouze ústně. Do PS pak jen poznamenejte Ú.

opět díky nakladatelstvím můžeme používat interaktivní tituly zdarma ;o)
Interaktivní učebnice Nové školy:
Nakladatelství Nová škola, od kterého máme část učebnic, uvolnilo jejich interaktivní licence. Máme dvě možnosti, jak je prohlížet - buďto nainstalovat program Media Creator, kam si pak jednotlivé tituly stahujeme nebo využít přímo internetový prohlížeč.
Po přihlášení si můžete kterýkoli titul přidat prostřednictvím záložky „katalog“.
Interaktivní učebnice Taktik:
Druhé nakladatelství, od kterého máme velkou část učebnic a pracovních sešitů, licence uvolnilo též, ale jinou cestou. Klikněte na tento odkaz - Taktik, zaregistrujte se (zvolte si i heslo) a můžete využívat libovolnou učebnici (vyplnění ročníku v registraci nerozhoduje - máte přístup ke všem). Týká se zejména prvouky pro 3. ročník, přírodovědy a vlastivědy pro 4. a 5.  ročník. K dispozici máte jak učebnici, tak pracovní sešit. Můžete spouštět doprovodná videa a doplňovačky.