Vánoce

V roce 2022 jsme se poprvé rozhodli uspořádat při rozsvěcení vánočního stromu v Leštině malý školní jarmark, jehož výtěžek jsme  věnovali na charitativní účely a rozvoj školní zahrady. Protože se akce setkala s ohlasem, rozhodli jsme se na ni v roce 2023 navázat. V našem stánku bylo možné zakoupit rozmanité vánoční výrobky žáků a pedagogů naší školy, přidala se i jedna z maminek. Nechyběly ani produkty z naší školní zahrady.

Celkem jsme utržili téměř 11000 Kč. Z toho 2000 Kč jsme věnovali na dárky pro seniory v rámci projektu Ježíškova vnoučata (https://jeziskovavnoucata.rozhlas.cz/), dále jsme naplnily čtyři krabice od bot dárky pro děti, které jsou ohrožené chudobou (www.krabiceodbot.cz). Na tuto charitu jsme využili 1500 Kč. Část peněz jsme použili na  zimní přikrmování ptactva a rozvoj biodiverzity v našem okolí (cca 1000 Kč ročně). Zbytek finančních prostředků bude použit na budování školní zahrady a materiální zajištění dalšího jarmarku.

Děkujeme všem, kteří nám poskytli materiál na výrobu či přímo pro náš jarmark něco vyrobili a všem dobrým duším, které si naše výrobky zakoupily.

DĚKUJEME, ŽE SPOLU S NÁMI POMÁHÁTE.

Na Štědrý den 24. 12. 2023 se konalo již tradiční zpívání koled v Dobrnicích, které se pro nepřízeň počasí tentokrát odehrávalo v místním kostele. S recitačním vánočním pásmem zde vystoupili i žáci naší školy. Organizátor, pan Ing. Ulrich, se nechal inspirovat naší charitativní adventní akcí a díky jeho výzvě se vybralo 4000 Kč. Tyto prostředky byly věnovány kutnohorské organizaci Cesta životem bez bariér.