aktuální informace

Školní práci a úkoly vám budeme doplňovat v průběhu dopoledne. Nezapomeňte se podívat jestli něco nepřibylo, u posledního úkolu to poznačím.

9. 11. 2021 - Na středu 10. 11. jsme pro vás nachystali nějaké úkoly.

Práci na doma najdete každý u svého ročníku.

Postup připojení:

1. zkontrolujte rozvrh na www.zsdobrnice.cz

2. otevřete aplikaci email / zkontrolujte přihlášení jako z.příjmeníx@zsdobrnice.cz (x=první písmeno jména)

3. najděte pozvánku od vyučujícího

4. v těle zprávy klikněte na odkaz do meetGoogle...

5. zkontrolujte práci kamery a mikrofonu, zmáčkněte zelené tlačítko přihlásit.

6. užijte si vyučování ;o)

22. 1. 2021

Vzhledem k pozitivnímu případu nákazy covid19 bude výuka v týdnu od pondělí 25. do čtvrtka 28. ledna probíhat distančně.

Vše tak jak jsme zvyklí, rozvrh vysílání přes Hangouts nebo Meet + učebna Google.

Děkuji za pochopení, v pondělí 8. 1. vás budeme čekat opět ve škole. Jan Mikeš

Na základě nařízení Vlády ČR, dokumentu "informace k provozu škol a školských zařízení od 18. listopadu 2020" a upřesnění některých opatření ministerstvy zdravotnictví a školství jsem rozhodl, že od středy 18. 11. 2020 se vrátí všichni žáci naší školy k prezenční výuce.

Výuka bude pokračovat dle rozvrhu, každý den od 7.05 hodin.

Včetně stravování ve školní jídelně a odpolední družiny.

Upozorňuji na povinnost nosit roušku po celou dobu pobytu ve škole či družině - prosím tedy rodiče o dostatečnou zásobu. Během pobytu ve škole budeme dbát přísnějších hygienických pravidel.

Taktéž žádám rodiče o zodpovědný přístup k zdravotnímu stavu dětí - v případě výskytu zdravotních problémů zvažte pobyt žáků doma.

Jan Mikeš

13. 11. 2020

-------

Dne 18. 11. - středa - by se měli vrátit do školy žáci první, druhé a v našem případě i třetí třídy. V těchto dnech jednáme i o případném současném návratu čtvrťáků a páťáků, kteří by jinak museli pokračovat distančně. Uvidíme, co ještě upřesní vláda. Doufám, že zde budu moci v pátek napsat konečné stanovisko, jak to u nás bude od středy probíhat.

----

podle nařízení vlády z 12. 10. bude základní škola a školní družina uzavřena od středy 14. 10. do 18. 11. 2020

Upozorňuji, že úpravou školského zákona (v aktuálním znění) je nyní distanční výuka pro žáky povinná.

----

ŠKOLA:

- od středy 14. do pátku 16. budeme testovat provoz distanční výuky, 1. a 2. třída mají zatím jenom "klasické" domácí úkoly, 3.-5. třída se vrátí k videohovorům, tak jak byli zvyklí na jaře. Rozvrh zde - pozor, začínáme již ve středu 14. října

- od pondělí 19. 10. stanovíme pevný rozvrh vyučování pro každý ročník pomocí videosetkání - bude upřesněn na stránce rozvrh

- pokud budete mít problém s přihlášením do google učebny a k videohovorům napište mi sms, obnovím vám heslo (na 12345678). Jména zůstávají stejná: z.prijmení+prvniPismenoZJména@zsdobrnice.cz (např. Jan Mikeš= z.mikesj@zsdobrnice.cz, Růžena Pavelková= z.pavelkovar@zsdobrnice.cz)

ŠKOLKA:

- provozní doba i ostatní důležité časy zůstávají tak, jako po celý rok

- mimo MŠ (příchod a odchod) děti a rodiče dodržují platná nařízení vlády ČR.

- děti a vyučující se v MŠ pohybují bez roušek, budeme dbát na zvýšenou hygienu, rodiče prosím s rouškou a pokud možno v co nejmenší míře (co se týče pohybu po budově MŠ)

- pokud by některé dítě vykazovalo známky nákazy, ponechejte ho prosím doma - NEMŮŽE BÝT PŘIJATO DO PROGRAMU MŠ!.

Na stránce rozvrh najdete "vysílací" časy k jednotlivým třídám a předmětům.

Hodnocení:

V učebně zmizely jedničky ;o) Za Vaši vypracovanou odpověď zde nedostáváte známky (1-5), ale body - čím více bodů, tím lépe. U každé práce máte vždy napsáno, kolik je možné získat bodů a kdo má všechny, může si udělit jedničku, klidně s hvězdičkou ;o)

Na stránkách jednotlivých ročníků (níže nebo vlevo) najdete konkrétní úkoly pro celý nadcházející týden. Postupujte podle Vašich možností, práci si naplánujte - nezapomínejte ani na zdravý spánek a dostatek pohybu.

Matýskova matematika

Ke každé straně ve velkém Matýskovy najdete výuková videa s vysvětlením příkladů na této internetové stránce: www.matyskova-matematika.cz

Pokud si děti nebudou vědět rady najdou zde vysvětlení a ukázky.

Živá abeceda

Stejně jako Matýsek funguje pro prvňáky živá abeceda na tomto odkazu: nns.cz/amos/ziva-abeceda/

odkaz na WocaBee

Postřehy z domácí výuky:

Stanovte dětem "zvonění" jako ve škole - předem se domluvte od kolika do kolika budou pracovat na jednotlivých předmětech (vytvořte si vlastní rozvrh).

Některá cvičení v matematice (pokud vidíte, že tomu děti rozumí) můžete projít pouze ústně. Do PS pak jen poznamenejte Ú.

opět díky nakladatelstvím můžeme používat interaktivní tituly zdarma ;o)

Interaktivní učebnice Nové školy:

Nakladatelství Nová škola, od kterého máme část učebnic, uvolnilo jejich interaktivní licence. Máme dvě možnosti, jak je prohlížet - buďto nainstalovat program Media Creator, kam si pak jednotlivé tituly stahujeme nebo využít přímo internetový prohlížeč.

Po přihlášení si můžete kterýkoli titul přidat prostřednictvím záložky „katalog“.

Interaktivní učebnice Taktik:

Druhé nakladatelství, od kterého máme velkou část učebnic a pracovních sešitů, licence uvolnilo též, ale jinou cestou. Klikněte na tento odkaz - Taktik, zaregistrujte se (zvolte si i heslo) a můžete využívat libovolnou učebnici (vyplnění ročníku v registraci nerozhoduje - máte přístup ke všem). Týká se zejména prvouky pro 3. ročník, přírodovědy a vlastivědy pro 4. a 5. ročník. K dispozici máte jak učebnici, tak pracovní sešit. Můžete spouštět doprovodná videa a doplňovačky.

1. 3. 2021

Od pondělí 1. 3. 2021 přecházíme na výuku distanční, budeme opět "vysílat" podle rozvrhu. Krom prvňáčků, kteří pokračují v aplikaci hangouts, se všichni ostatní připojí přes aplikaci google MEET.

Nainstalujte ji prosím do zařízení, která žáci používají k připojení.

Informace k distanční výuce

informace budeme průběžně doplňovat