postupy

K tomu, aby vše fungovalo, je třeba jednak jistá dávka štěstí a také účty žáků zaregistrované v doméně zsdobrnice.cz .

Žáci mají účty ve tvaru z.prijmeni+prvni pismeno z jmena@zsdobrnice.cz (např. z.gagarinj@zsdobrnice.cz, z.remekv@zsdobrnice.cz, z.armstrongn@zsdobrnice.cz). Heslo jsem Vám zaslal e-mailem.

Jedná se o Google účet, tak jak jste zvyklí zadávat ve vašich zařízeních s os Android, který má navíc přístup k některým dalším aplikacím - jako např. google classroom. (protože je součástí registrované školní Edu domény).

Nejprve classroom - učebna google:

Na vašem zařízení spusťte internetový prohlížeč chrome. Přejděte na stránku www.google.com . Buďto zvolte tlačítko Přihlásit se nebo pokud jste již přihlášeni pomocí Vašeho účtu na stejném místě najdete kulatou ikonku Vašeho účtu - zvolte Přidání dalšího účtu.

Vyplňte přihlašovací jméno a heslo (nezapomeňte také opsat text)

V následujícím okně stačí souhlasit s podmínkami a hotovo. Vpravo nahoře si rozbalte nabídku aplikací (9 malých čtverečků tvořící čtverec) a zvolte učebna - classroom.

Projděte úvodní obrazovky a můžete se zapsat do Vaší třídy.

JINÝ POSTUP zapsání do třídy - po přihlášení do Vašeho účtu z._____@zsdobrnice.cz můžete zkontrolovat e-maily. Zde naleznete pozvánku do třídy - stačí zmáčknout tlačítko zapsat se.

Ve třídě zatím nemáte úkoly, ty určitě naleznete zde na stránkách tříd školy. Postupně učebnu zkusíme využít, začneme nejprve se 3. a 4. třídou.

Videosetkávání - Hangouts:

Pokud ještě nemáte aktivní účet z._____@zsdobrnice.cz, aktivujte ho dle návodu výše.

Z aplikací na stránce google.com, nebo z nainstalovaných aplikací Vašeho zařízení spusťte Hangouts.

Zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášení jako z.____@zsdobrnice.cz. Pokud ne, přepněte účet.

Po odsouhlasení smluvních podmínek můžete aplikaci začít využívat - chatovat, uskutečňovat hovory nebo videohovory s učiteli nebo spolužáky. (mikes@zsdobrnice.cz, ruzena.pavelkova@zsdobrnice.cz, klara.petrovicova@zsdobrnice.cz)

Abychom se mohli vidět všichni najednou (po třídách), musím založit videokonferenci a jednotlivé děti do ní pozvat. Vypadalo by to tedy tak, že by se děti nachystali na určitou hodinu (rozvrh bude vyvěšen) u "aparátu" a přijaly hovor (pokud to nestihnou napoprvé, zkusím zavolat za chvilku). Pokud budou mít k dispozici tablet nebo telefon, bylo by vhodné umístit ho tak, aby ho nemuseli držet v ruce (nejlépe u stolu s připravenou matematikou ;o)