ANGLIE_2015

Díky dotaci v rámci Výzvy č. 56 získali žáci naší školy možnost prožít jazykový pobyt ve Velké Británii. Na této stránce najdete veškeré informace k zájezdu.

2015-10-17 Ráno po snídani ještě krátká vycházka Ilfordem po okolí našeho hotelu. Potom dobalit a cesta na letiště. Hurá domů ;o)

2015-10-16 Naposledy do školy (dnes byla naše milá paní učitelka z prvního dne) a po obdržení certifikátu vyrážíme automatickou drahou na Greenwich. Nejprve kolem plachetní lodi Cutty Sark a pak veverčím parkem k observatoři na nultý poledník. Cestou zpět ještě koupíme nějaké suvenýry a spěcháme na večeři. Program byl opět nabitý, jsme celkem uondaní a těšíme se zítra domů ;o) - všude dobře, doma nejlépe ;o)

2015-10-15 Dnes jsme po snídani a vyučování (každý den máme jiného vyučujícího) vyrazili kolem Toweru na známý Tower Bridge a po druhé straně Temže, kde kotví válečná loď HMS Belfast dorazili na autobusovou zastávku - konečně jsme se svezli zdejším červeným dvoupatrovým autobusem. Pak ještě zmrzku nebo hranolky a zpět do Ilfordu na hotel a večeři (dnes ohromná zapečená brambora se zeleninou). Výlety nás zmohli, takže dnes na kutě brzy.

2015-10-14 večer - Ráno v 8.30 začalo bohatou snídaní v hotelu (vajíčka, šunka, vajíčka, fazole, párky a vajíčka + muffiny, jogurty čaj a džus), poté vlakem a metrem na vyučování angličtiny do centra Londýna. V poledne sendviče k obědu, ještě trocha učení a potom hurá na loď, která nás svezla po Temži až k London Eye a Big Benu. Prohlédli jsme památky a hlavně v parku nakrmili veverky ;o) Poté přes Trafalgar square cesta metrem a vlakem na večeři do "pubu" - wraps s kuřecím masem a hranolky. Večer na hotelu nějaké ty hry, omalovánky, sprcha a do postýlek.

2015-10-13 večer - Přistání i let v pořádku, jsme ubytovaní a "doufám" všichni spíme ;o)

důležité informace k cestování letadlem najdete zde: http://www.esky.cz/tipy-pro-cestovatele

termín: úterý 13. 10. - sobota 17. 10. 2015

místo: Londýn /Ilford

doprava: vlakem do Brna, letištním autobusem na letiště, letadlem do Londýna, autobusem na místo ubytování

ubytování: 3* hotel v klidné čtvrti

stravování: snídaně v hotelu, obědový balíček, večeře v restauraci

výuka: v jazykové škole v dopoledních hodinách

výlety: odpolední poznávání Londýna a okolí

školní jazykový výlet do Londýna

Vážení rodiče,

díky dotaci EU - operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva 56 - se mohou žáci naší školy téměř zdarma zúčastnit jazykového výletu do Velké Británie. Tento výlet slouží jako start a motivace pro výuku anglického jazyka - v naší škole převažují žáci třetího ročníku, kteří s angličtinou právě začínají.

V pondělí 12. 10. probíhá výuka dle rozvrhu.

V úterý 13. 10. vyrážíme vlakem v 10:55 hodin z nádraží v Leštině přes Světlou n. S. do Brna na hlavní nádraží, odkud nás letištní autobus doveze na letiště. V 17:25 odlétáme směr Londýn, kde přistaneme v 18:35 hodin (cesta trvá 2 hodiny, je zde časový posun o 1 hodinu) a autobus nás doveze do hotelu, kde máme zajištěné ubytování a snídaně. První večeře proběhne z vlastních zásob. Další tři dny budeme pravidelně každé dopoledne dojíždět na 3 hodiny výuky angličtiny a odpoledne poznávat Londýn.

Stravování: snídaně formou bufetu je zajištěna v hotelu, k obědu nás čeká obědový balíček a večeři nám přichystají v restauraci. Bude zajištěn i celodenní pitný režim.

Veškeré náklady (ubytování, strava, doprava, vstupné, výuka...) jsou hrazeny. Ponechám na Vašem uvážení, zda dětem poskytnete nějaké kapesné na drobné občerstvení či suvenýry. Budu určitě též měnit koruny na libry, tak bychom se mohli dohodnout na částce a vyměnit vše společně...

Návrat je plánován v sobotu 17. 10. - odlet ve 13:50 z Londýna, přílet díky posunu času kolem 17 hod. Vlak z Brna nám odjíždí v 18:20 hodin, ale končí ve Světlé nad Sázavou (rychlík, nezastavuje v Leštině) ve 20:12.

Odkaz na hotel, kde budeme ubytovaní - LONDÝN - Ilford - klikněte

Odkaz na mapu - klikněte zde

Telefon - mám aktivní roaming, takže by Vám děti mohli zavolat z mého telefonu v nějakém dohodnutém čase.

Zavazadla - vzhledem k letecké přepravě budeme omezeni rozměry dvou kabinových zavazadel: větší 55x40x20 a menší 35x20x20 cm - za překročení tohoto rozměru je vysoký doplatek - prosím o dodržení. Zavazadla neodbavujeme, budeme je mít stále při sobě.

S sebou - oblečení na cestu a procházky, přezůvky a domácí oděv, pyžamo, hygienické potřeby (mýdlo a ručník dostaneme na hotelu) a platný pas a skládací deštník či pláštěnku.

Letenky již máme zajištěné, jsou na jméno - případná výměna osob není možná. V podmínkách poskytnutí dotace je účast 10 žáků, pokud bychom toto nedodrželi musíme vrátit celou částku - proto Vás prosím - případnou neúčast dětí pouze ve velice závažném případě.

Jan Mikeš